Výměna zámku u poštovní schránky

Jak vyměnit zámek, když je schránka zavřená a ztratili jste od ní klíče? Máte dvě možnosti. První z nich je zámek vylomit za pomoci velkého plochého šroubováku. Druhou možností je zámek odvrtat. 

 

a) Vylomení zámku velkým plochým šroubovákem

Do otvoru zámečku naklepnete velký bytelný šroubovák. Ideální je ten, který má v rukojeti otvor do kterého si vložíte nějakou páku a při současném tlaku směrem do zámku a otočením o 90 st. ve směru hodinových ručiček zámek strhnete. Pozor je potřeba opravdu velká síla, ale není zas tak velká, aby se to nedalo udělat. Důležité je se šroubovákem neviklat do stran, ale otočení udělat pouze v ose otáčení. Upozorňujeme, že šroubovák musí být opravdu bytelný, aby se vám to povedlo.

 

b) Odvrtání zámku

Další možností je zámek odvrtat. Nejprve použijte slabší vrták cca o průměru 6 mm a poté silnější cca o průměru 8 mm. S vrtačkou nekývejte, veďte jí   pouze v ose vrtání.

 

Osazení nového zámku

Jakmile se Vám podaří zámek strhnout nebo odvrtat, otevřete dvířka schránky, kde na zámku u dvířek najdete závlačku. Tu kleštičky vytáhněte, starý zámek tím uvolníte a vyndáte. Poté zbývá vložit nový zámek ve správném směru a zasunout závlačku zpět. Nový zámek k poštovním schránkám DOLS si můžete objednat na našem e-shopu.