Protipožární revizní dvířka do sádrokartonu - Varianta: 300 x 300 mm

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

2 539 Kč s DPH
ks

Protipožární revizní dvířka do sádrokartonu určené pro snadné kontroly rozvodů a instalací. Disponují protipožárním těsněním, zámkem BOMORO a speciální kličkou pro otevírání. Více

Výrobce: DK MontKód produktu: TMD-5004 Hmotnost: 2 kgDoprava a platba

Protipožární revizní dvířka do sádrokartonu jsou výhradně určena do sádrokartonových systémů. Skládají se z pevného hliníkového rámu a výklopné hliníkové klapky, osazené sádrokartonovou GKF výplní o síle 25 mm (2 x 12,5 mm). Mezera mezi pohyblivím dílem klapky a pevným rámem je vyplněna vypěňujícím protipožárním těsněním, požární odolnost EI30DI. Dvířka jsou opatřeny zámkem BOMORO a otvírají se speciální kličkou, která je součístí dodávky. Od rozměru 500 x 500 mm jsou dvířka opatřena zajišťovacím řetízkem. Revizní dvířka jsou ideální pro snadné kontroly rozvodů a instalací uvnitř konstrukcí suché výstavby v podhledech.

 

Přednosti Protipožárních dvířek do sádrokartonu

  • pevný hliníkový rám
  • výklopné hliníkové klapky
  • sádrokartonová GKF výplň
  • požární odolnost EI30DI
  • zámek BOMORO
  • od 500 x 500 mm - zajišťovací řetízek

 

Montáž Revizních dvířek

Montáž revizních dvířek se provádí až po opláštění podhledu sádrokartonovými deskami. Za opláštěním je nutné mít k dispozici minimální prázdný prostor 200 mm, jinak se rámy revizních dvířek musí instalovat společně s opláštěním. Při montáži se vyřízne otvor do sádrokartonové desky cca o 8 - 10 mm větší než je požadovaný rozměr revizních dvířek (otvor shodný s rozměry rámečku vnějšího rámu) s odstupem minimálním 30 mm a maximálním 100 mm od CD profilů na obou protilehlých stranách. Pozor na dodržení pravých úhlů rámu.

 

Následně se provádí sešroubování opláštění s rámem pomocí sádrokartonářských samořezných šroubků TB s vrtáčkem. Vzdálenost mezi dvěmi šroubky se volí maximálně 200 mm, ale minimálně se použijí 3 ks šroubků na každou stranu rámu. Po montování revizních dvířek se vytmelí zabudovaný rám dvířek a ohraničená plocha opláštění pomocí sádrokartonového tmelu s použitím na hranách otvoru vyztužené pásky. Celou plochu dvířek se potáhne standardním sádrovým tmelem nebo stěrkovým tmelem. Zabudovaný rám a klapka se řádně očistí a odzkouší.

 

Protipožární revizní dvířka do sádrokartonu
Rozměr  200 - 500 mm
Tvar čtvercový
Zámek BOMORO
Protipožární odolnost EI30DI
Materiál hliník, sádrokarton

Parametry

Záruka 2 roky

Podobné produkty6