Revizní dvířka US - Varianta: 400 x 400 mm

-15%
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

Původní cena 592 Kč. Ušetříte 15% (89 Kč) 503 Kč s DPH
ks

Revizní dvířka US jsou určená pro sádrokarton a disponují dvojitým US zámkem, výklopnou hliníkovou klapkou a pevným hliníkovým rámem. Jsou ideální pro snadné kontroly rozvodů a instalací. Více

Výrobce: ProfiFIXKód produktu: 15.40.40 Hmotnost: 4 kgDoprava a platba

Revizní dvířka US čtvercového tvaru jsou výhradně určena do sádrokartonových systémů a jsou osazena dvojitým US zámkem. Skládají se z pevného hliníkového rámu a výklopné hliníkové klapky, osazené sádrokartonovou výplní (sádrokartón RB) o rozměrech 12,5 mm. Mezi pohyblivým dílem klapky a pevným rámem je viditelná mezera cca 2 mm. Jsou určena pro snadné kontroly rozvodů a instalací uvnitř konstrukcí suché výstavby v podhledech, v příčkách a šachtových stěnách. Tyto revizní dvířka nejsou vhodné pro montáž pod obklady a do koupelen.

 

Přednosti Revizních dvířek US

  • dvojitý US zámek
  • pevný hliníkový rám
  • výklopné hliníkové klapky
  • snadná kontrola rozvodů
  • sádrokartonová výplň (RB)

 

Montáž Revizních dvířek

Montáž revizních dvířek se provádí až po opláštění podhledu sádrokartonovými deskami. Za opláštěním je nutné mít k dispozici minimální prázdný prostor 200 mm, jinak se rámy revizních dvířek musí instalovat společně s opláštěním. Při montáži se vyřízne otvor do sádrokartonové desky cca o 8 - 10 mm větší než je požadovaný rozměr revizních dvířek (otvor shodný s rozměry rámečku vnějšího rámu) s odstupem minimálním 30 mm a maximálním 100 mm od CD profilů na obou protilehlých stranách. Pozor na dodržení pravých úhlů rámu.

 

Následně se provádí sešroubování opláštění s rámem pomocí sádrokartonářských samořezných šroubků TB s vrtáčkem. Vzdálenost mezi dvěmi šroubky se volí maximálně 200 mm, ale minimálně se použijí 3 ks šroubků na každou stranu rámu. Po montování revizních dvířek se vytmelí zabudovaný rám dvířek a ohraničená plocha opláštění pomocí sádrokartonového tmelu s použitím na hranách otvoru vyztužené pásky. Celou plochu dvířek se potáhne standardním sádrovým tmelem nebo stěrkovým tmelem. Zabudovaný rám a klapka se řádně očistí a odzkouší.

 

Revizní dvířka US
Rozměr  200 - 600 mm
Tvar čtvercový
Zámek dvojitý US
Materiál hliník, sádrokartón
Parametry
Záruka 2 roky

Podobné produkty6