Poštovní schránky do vchodových dveří

Dveřní sestavy schránek se osazují zpravidla do pevné části vchodové stěny, vytvořené z plastových, ocelových, dřevěných nebo Al profilů. Pro upevnění se používají zasklívací lišty. Poštovní schránky jsou nýtovány do bloku a následně přichyceny na čelní desku z Al plechu, tloušťky 2 mm (tloušťka pro osazení do profilů 4 mm) případně tepelně izolované (tloušťka dle požadavku). Maximální rozměr čelní desky může být 1200x2500 mm. Vhozové sklapky jsou integrovány (zavěšeny) do čelní desky, stejně jako plastové jmenovky.

Sestavy mohou být doplněny o kulatá nerezová zvonková tlačítka, hovorový modul a další přídavné zařízení, např. video systém, kódový zámek s číselnou klávesnicí, případně jiné zařízení. Sestavy mohou obsahovat číslo domu, název ulice s osvětlením apod. Sestavu lze dále doplnit o velkokapacitní schránku na letáky, uzamykatelnou na křídlový zámek.

Pro začištění spojení jednotlivých schránek lze sestavu z interiéru opláštit Al plechem po obvodu, variantně se zatepleným opláštěním (vložen polystyren do Al plechu po celém obvodu bloku schránek) s výjimkou šikmých schránek. Standardní přesah čelní desky po obvodu je 30 mm (minimální rozměr). Desky je možné vyrobit přesně podle velikosti otvoru. Při větším počtu schránek (nad 25 ks) je vhodné umístit pod schránky podnož z JPU 40/40/2 (nebo přišroubovat zasklívací lišty k rámu dveří).